
Budynek musi „oddychać”
aby świeżym powietrzem mogli oddychać jego użytkownicy.
Trzy etapy działania
Chcemy chronić zdrowie i podnosić produktywność użytkowników budynków, dbając o to, czym oddychają. Podnosić ich poziom komfortu, oraz satysfakcję ich pracodawcy.
Audyt
Diagnoza przyczyn pojawiających się problemów.
Reanimacja
Dzięki nowym technologiom likwidujemy problemy w budynkach.
ROI
Reanimacja instalacji budynkowych przynosi oszczędności energii.
Chcemy pomóc Państwu w prawidłowej i oszczędnej eksploatacji Waszych budynków, doprowadzając do najwyższej możliwej sprawności instalacje wentylacyjne. Tam, gdzie to konieczne „reanimujemy” systemy powietrzne, aby budynek mógł rozpocząć „drugie” życie i nadal generować przychód jego właścicielowi.
Dlaczego Energy Air?
Jesteśmy zespołem specjalistów, z wieloletnim doświadczeniem w projektowaniu, budowaniu, eksploatacji i naprawach instalacji wentylacyjnych i innych, które mają wpływ na pracę wentylacji.
Jesteśmy też, jak większość z nas, użytkownikami powierzchni biurowych, w których pracujemy, doświadczając wszystkich związanych z tym korzyści i pewnych niedogodności.
Dotychczasowe doświadczenie zawodowe, w tym w naprawach instalacji w dużych budynkach komercyjnych w Polsce, oraz pojawienie się na rynku rewolucyjnej technologii AEROSEAL®, która umożliwia uszczelnianie kanałów wentylacyjnych na każdym etapie „życia” budynku, skłoniło nas do zaproponowania Państwu pakietu nowych usług, dzięki którym budynek zacznie wreszcie „oddychać”, a razem z nim – jego użytkownicy.

Potrzebujemy tlenu
Powietrze bogate w tlen to podstawowe „paliwo” człowieka.

Poprawa jakości powietrza w pomieszczeniach ma znaczący wpływ na wydajność pracy, nawet jeśli poruszamy się cały czas w obszarze wartości zgodnych z normami.

Wzrost wydajności pracy po zmniejszeniu ilości dwutlenku węgla z 1000ppm do 600ppm

Audyt
Pierwszym krokiem do poprawy sytuacji w budynku, jest właściwa diagnoza przyczyn pojawiających się problemów.
Bezpłatny, podstawowy audyt obejmuje przegląd instalacji wentylacyjnych i innych z nią powiązanych w budynku i określa podstawowe przyczyny kłopotów. Jest podsumowany raportem, który sugeruje dalsze kroki zmierzające do poprawy sytuacji.
Kompleksowy audyt techniczny, zależnie od potrzeb, może obejmować:
analizę dokumentacji projektowej i eksploatacyjnej,
analizę poziomów stężeń związków szkodliwych
interaktywne badanie satysfakcji użytkowników.
pomiar poziomów dwutlenku węgla,
pomiary akustyczne,
kontrolne pomiary temperatur,
pełny przegląd rzeczywistego stanu instalacji technicznych budynku,
interaktywne badanie satysfakcji użytkowników.

Reanimacja
Nasze doświadczenia wskazują, że brak powietrza to zazwyczaj efekt złożenia kilku czynników, które pojawiają się na różnych etapach „życia” budynku.
iedociągnięcia wykonawcze, utrata kluczowych właściwości przez użyte materiały po kilku latach, nie do końca fachowa eksploatacja i utrzymanie instalacji, braki w regulacji, awarie systemów powiązanych z wentylacją, podejmowane nieraz w dobrej wierze działania własne użytkownika….
Po określeniu przyczyn zabieramy się do pracy, likwidując je jedną po drugiej. Do niedawna usunięcie niektórych usterek było niemożliwe bez znaczącej i bardzo kosztownej ingerencji w budynek.
Dzięki nowym technologiom, w tym możliwości nieinwazyjnego uszczelniania kanałów do wewnątrz (technologii AEROSEAL®) niemożliwe stało się możliwe, dając instalacjom budynkowym szansę na prawdziwą reanimację i „nowe życie” – a ich użytkownikom – dobre samopoczucie i poprawę komfortu pracy.

ROI
Najprostszą do wykazania korzyścią płynącą z reanimacji instalacji budynkowych są oszczędności energii.
Nieszczelności kanałów w budynkach prowadzą do straty dziesiątków tysięcy złotych rocznie w pojedynczym obiekcie, bez widocznego dla użytkowników efektu. Ale energia to nie wszystko. Dobre samopoczucie użytkowników, dzięki skutecznej wentylacji, to zwiększona wydajność pracy i mniej zwolnień lekarskich są to wymierne korzyści dla pracodawcy i czynniki, które mają bardzo duże znaczenie w podejmowaniu decyzji o przedłużeniu (bądź nie) najmu w danym budynku.
Budynek bez powietrza, budynek ze złą opinią o instalacjach technicznych, to prędzej lub później budynek z coraz mniejszą ilością najemców. Straty z tego powodu znacznie przewyższają wszystkie inne.

Typowe koszty operacyjne w biznesie.



Nie czekaj na katastrofę!
skontaktuj się z nami już dziś, podstawowy audyt
nic nie kosztuje!
Technologia AEROSEAL®
Uszczelnianie kanałów wentylacyjnych od wewnątrz
Nieszczelności w instalacjach wentylacyjnych mogą prowadzić do dużych (sięgających 30%) strat w ilości świeżego powietrza dostarczanej użytkownikom, przy właściwej sprawności wszystkich innych instalacji.
Koszt tej straty w przypadku średniej wielkości budynku biurowego (12 000m2) może sięgać 15 000 EUR/ rocznie, zmuszając najemców do płacenia standardowego service charge, a pozostawiając wrażenie nieustannego braku komfortu (duszne lub gorące sale konferencyjne, open space i gabinety, skargi pracowników).
Jedną z najważniejszych usług jest uszczelnianie kanałów wentylacyjnych od wewnątrz, dzięki rewolucyjnej technologii AEROSEAL®. Aktywny aerozol jest wprowadzany do kanałów wentylacyjnych, a następnie osadza się na krawędziach otworów, których w kanałach nie powinno być, likwidując do 95% istniejących nieszczelności, we wszystkich odcinkach instalacji. Jeden „zastrzyk” aerozolu wystarcza do uszczelnienia kilkuset metrów kwadratowych powierzchni kanałów i trwa kilka godzin. Dzięki temu nawet w dużej w wielkości budynku instalacje można „reanimować” w ciągu kilku dni (weekendu) nie przeszkadzając jego użytkownikom.
Technologia AEROSEAL® jest sprawdzona i bezpieczna, stosowana od lat na świecie, w tysiącach budynków mieszkalnych i komercyjnych, fabrykach i obiektach służby zdrowia.
Kontakt
Adres
Energy Air Sp. z o.o.
ul. Grzybowska 87
00-844 Warszawa
Telefon
+48 513 953 100
biuro@energyair.pl